Regelingen

Gewijzigde regeling Kunst Erfgoed Presentatie online!

De regeling Kunst Erfgoed Presentatie is op enkele punten aangepast. Een belangrijke wijziging is dat festivals, biënnales, triënnales en vergelijkbare evenementen voortaan een aanvraag kunnen indienen via de nieuwe regeling Kunst Erfgoed Festival. Lees hieronder meer over de aanpassingen.

De regeling Kunst Erfgoed Presentatie is bedoeld voor musea, kunsthallen, kunstpodia, archieven en andere kunst- en erfgoedinitiatieven gericht op het presenteren van cultureel erfgoed en/of beeldende kunst.
Er kan worden aangevraagd voor presentaties die het gangbare overstijgen, op aansprekende wijze publiek betrekken, en die binnen de eigen context relevant zijn voor de hedendaagse beeldende kunst en/of cultureel erfgoed in Nederland en/of het Caribisch deel van het Koninkrijk.

Het kan bijvoorbeeld gaan om een onderscheidende presentatie met werk van internationaal vooraanstaande kunstenaars, een aansprekende presentatie die nieuwe perspectieven centraal stelt, een op voorbeeldstellende wijze in co-creatie met het publiek ontwikkelde presentatie, of een presentatie met bijzondere bruiklenen en/of nieuw te realiseren werk binnen een aansprekend tentoonstellingsconcept. Ook andere onderzoekende, vernieuwende of ambitieuze kunst- en erfgoedpresentaties kunnen hiervoor in aanmerking komen.

De hoogte van de bijdrage is maximaal 40% van de variabele projectgerelateerde kosten.

Wat is er veranderd?

De regeling Kunst Erfgoed Presentatie is aangepast op onderstaande punten:

  • De aangepaste regeling maakt onderscheid tussen instellingen met overwegend een (boven)regionale uitstraling en instellingen met overwegend een (inter)nationale uitstraling. De aanvrager kiest zelf de categorie die het meest passend is en motiveert deze keuze in de aanvraag. Elke categorie kent een specifieke set beoordelingscriteria, passend bij de aard van de instelling. Hiermee doen we recht aan de diversiteit van het veld.
  • Aanvragers motiveren in het projectplan dat het een niet-gangbaar project betreft. Een bijdrage kan alleen worden toegekend als het criterium met betrekking tot de niet-gangbare aard van de presentatie met minimaal een voldoende is beoordeeld.
  • De beoordelingscriteria zijn anders geformuleerd en de weging is aangepast.
  • De kostenpost ‘kunstenaarshonoraria’ is subsidiabel binnen de regeling Kunst Erfgoed Presentatie. Dus als je een aanvraag hebt ingediend bij de regeling Kunst Erfgoed Presentatie kan je niet tegelijkertijd voor hetzelfde project aanvragen bij de regeling Kunstenaarshonorarium.
  • De projectbegroting moet voldoen aan de vereisten op het gebied van fair pay. Dit geldt niet alleen voor de kunstenaarshonoraria, maar ook voor andere personen die worden opgevoerd omdat zij werkzaamheden uitvoeren.
  • De activiteiten waarvoor wordt aangevraagd mogen geen winstoogmerk of verkoopdoel hebben.

Vragen & contact

Vragen over deze regeling? Neem direct contact op met een medewerker van het Mondriaan Fonds.

Of bel 020 523 15 23 of mail naar vasb@zbaqevnnasbaqf.ay.

Minouche Wardenaar
Tibisay Sankatsing Nava
Talitha van Ooyen